Źródło odpowiedniego światła

żarówka samochodowa

Od kiedy weszła w życie nowelizacja Kodeksu ruchu drogowego, która wprowadziła obowiązek całodobowej jazdy na światłach mijania przez okrągłe 365 dni w roku, wielu kierowców musiało dokupić zapasowe żarówki samochodowe, gdyż te mają to do siebie, że lubią się nagle przepalać.

Postaw na dobrą markę

Eksperci od lat powtarzają, że nie ma co oszczędzać na żarówkach. Dużo w tym prawdy, bo w końcu im lepsza widoczność, tym bezpieczniej się przecież jedzie. Kiedy zapada zmrok, dostrzeżenie pieszego idącego poboczem w porę jest niezwykle ważne, gdyż nie trzeba wiele do tragedii. Producenci, który można śmiało wziąć przy zakupie oświetlenia to na pewno:

  • Osram
  • Philips
  • Hella
  • Narva
  • Tungsram
  • Bosch

Każdy z nich przez wiele lat pracował na dobre imię marki. Serki godzin prac w laboratoriach dały pozytywne efekty. Żarówki, które możemy dziś kupić w sklepach, są o wiele bardziej wydajne, niż ich odpowiedniki, które debiutowały dziesięć, czy dwadzieścia lat wstecz.

Kup u sprawdzonego sprzedawcy

Na portalach aukcyjnych, gdzie sprzedawane są też inne akcesoria do samochodu, roi się od podróbek markowych żarówek. Dlatego lepiej dokonywać jest zakupu w popularnych sklepach internetowych, w których dostajemy dokładnie to, co chcieliśmy. Nie ma co oszczędzać paru złotych na komplecie, gdyby miało się okazać, że będzie on miał jedynie ten sam wygląd, gdyż działanie będzie nieporównywalnie gorsze. Nikt rozsądny nie oszczędza na bezpieczeństwie swoim, jak i innych uczestników ruchu, byleby tylko oszczędzić parę groszy.