Zadbane auto nie tylko od święta

lśniąca auto kosmetyka

Niezwykle ciężko jest w naszym klimacie utrzymać nienaganną czystość auta każdego dnia. Okazuje się, że można tego dokonać, ale nie za sprawą częstszego mycia, tylko zastosowania lepszych środków.

Zainwestuj w odpowiednie kosmetyki

Wiele osób uważa, że za porządną jakość trzeba odpowiednio dużo zapłacić. Poniekąd mają trochę racji, jeśli chcą, by tłumie innych połyskiem wyróżniało się właśnie ich auto. Kosmetyka to dziedzina, w której liczy się przede wszystkim efekt. W średniej półce cenowej nie brakuje jednak środków, które swym działaniem zaskoczą największego nawet malkontenta.

Niezbędny zestaw

Aby w pełni uskutecznić nasze plany związane z odświeżeniem powłoki lakierniczej, trzeba się koniecznie zaopatrzyć w środki takie, jak:

  • szampon
  • wosk
  • politura
  • płyn do felg
  • nabłyszczacz do opon

Mycie jak wiadomo, można zacząć, dopiero gdy przygotujemy wiaderko z ciepłą wodą i domieszką szamponu. Zmycie osadu z zewnątrz pozwala nam przejść do dalszych prac.

Politura to środek, który świetnie sprawdza się na ciemnych lakierach. Po jego zaaplikowaniu i wypolerowaniu daje on efekt zwany „wet look”.

Zwykle na sam koniec poleca się nałożyć wosk, który poza polepszeniem połysku ma za zadanie chronić powłokę lakierniczą przed szkodliwym działaniem promieni ultrafioletowych i wielu innych czynników atmosferycznych, które z pozoru mogą się nam wydać zupełnie niegroźne.

Środki do czyszczenia felg, jak i opon to swego rodzaju dodatki, które można zastosować opcjonalnie. Dają fajne efekty, potrafią przywrócić blask, a także usunąć zabrudzenia, którym szampon nie podołał.